Zaproszenie na ALCON Experience Meeting 2019

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Alcon Experience Meeting 2019 Roadshow w Krakowie.
W programie między innymi:
- Nowości produktowe Alcon
- Rynek soczewek technicznych w Polsce
- Experience Area
- Kolacja

Formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.akademia.zakontaktowani.pl/AEM2019/roadshow
Kod do rejestracji: roadshow

Miejsce: Hotel Stary
Adres: Szczepańska 5, 31-009 Kraków
Data: 05.04.2019, godz. 20:30
Serdecznie zapraszamy

Warsztaty praktyczne z wykorzystaniem lamp szczelinowych prowadzone przez markę Bausch+Lomb

Podczas konferencji Optometria 2019 marka Bausch+Lomb przeprowadzi warsztaty praktyczne z wykorzystaniem lamp szczelinowych. Tematem wiodącym będą  barwniki diagnostyczne, ze szczególnym naciskiem na fluoresceinę. Warsztaty poprowadzą optometryści – Paulina Figura oraz Jędrzej Kućko. Zostały ostatnie wolne miejsca na warsztat w piątek 5 kwietnia o godz. 15:00. Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisy oraz szczegóły: jedrzej.kucko@bauschhealth.com 

PS: W przerwie pomiędzy warsztatami i wykładami, tradycyjnie już, marka Bausch+Lomb zaprasza na swoje stoisko, rozmowy produktowe i świeżo parzoną kawę.

Soczewki okularowe i kontaktowe ChromaGen

Soczewki okularowe i kontaktowe ChromaGen pomogą przejść dowolny test widzenia barwnego, np. Ishihary!
ChromaGen to unikalny produkt opracowany z myślą o pacjentach cierpiących na niedobór koloru lub zaburzenia umiejętności akademickich (ASD), w tym dysleksję. ChromaGen Haploscopic Filters to seria precyzyjnie przyciemnionych soczewek - indywidualnie przepisywanych dla pacjentów - noszonych jako soczewki kontaktowe lub okulary.
Badania wykazały, że ponad 97% osób niewidzących kolorów zgłosiło znaczną poprawę w widzeniu barw. W innych badaniach zauważono, że osoby cierpiące na zaburzenia czytania lub ASD, również skorzystały po zastosowaniu soczewek ChromaGen. Dla osób cierpiących na niedobór koloru lub ślepotę barw filtry ChromaGen Haploscopic Filters działają poprzez zmianę poziomu każdego koloru, który trafia do niedominującego oka, oraz w niektórych przypadkach działają zarówno na dominujące, jak i niedominujące oko, pomagając w zwiększeniu postrzegania kolorów i dyskryminacji barw. Dowiesz się jak dobierać okulary u osób z dysfunkcjami widzenia barwnego oraz wiele więcej na warsztatach: "Podstawowe badanie neuro-okulistyczne w praktyce"

Wolne miejsca na warsztaty - rezerwuj dodatkowo

Posiadamy wolne miejsca na warsztaty i otwieramy możliwość zapisów bez ograniczeń (poza limitem 3). Cena dla wszystkich zarejestrowanych to 80 zł za każdy warsztat. Zgłoszenia tylko na adres: info@optometria2019.pl - w odpowiedzi otrzymacie Państwo nr konta bankowego do dokonania wpłaty. Oto warsztaty do wyboru:

P2A. Od niemowlaka do przedszkolaka - aplikacja soczewek u małych dzieci.
P4B i P5B. Jak aplikować pozabiegowe soczewki kontaktowe?
P1C i P2C. Rozpoznaj nużeńca w gabinecie.
P1B i P2B. Resztkowe wady refrakcji po zabiegach okulistycznych.
P1D i P2D. Schemat badania klinicznego w gabinecie.
N1B i N3D. Podstawowe badanie neurookulistyczne w praktyce.
S5D i S6D. Sztywne soczewki kontaktowe w stożku rogówki. Zajęcia z pacjentami ze stożkiem.
S5C i S6C. Miękkie soczewki kontaktowe w stożku rogówki. Zajęcia z pacjentami ze stożkiem.
S6B. Nowe technologie w terapii widzenia.
N1D. Postępowanie w tłumieniu i anomanlnej korespondecji siatkówkowej.
N2B i N3B. Okulary czy soczewki kontaktowe za i przeciw w zaburzeniach widzenia.

Warsztaty prowadzone przez RemmedVR

Zespół RemmedVR zaprasza na warsztaty na których będą mieli Państwo szansę doświadczyć terapii widzenia w wirtualnej rzeczywistości! Poza zajęciami praktycznymi przedstawione zostaną przykłady zastosowania systemu RemmedVR w terapii antysuresyjnej, terapii fuzji i zakresów fuzyjnych.

Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zabrać ze sobą zestaw do terapii widzenia w wirtualnej rzeczywistości na bezpłatne testy w swoim gabinecie.

Zobacz w agendzie warsztaty: S5B oraz S6B

Darmowe warsztaty sponsorskie

Poza formularzem rejestracyjnym można zapisywać się na darmowe warsztaty sponsorskie bezpośrednio u sponsorów. Oto lista darmowych warsztatów:

P1A. Test Howella i jego wykorzystanie przy doborze okularowych soczewek progresywnych - Agnieszka Szopa i Maciej Ciebiera (60 min) agnieszka.szopa@hoya.pl

P3A. Komunikacja z trudnym pacjentem w gabinecie - Sylwia Kropacz-Sobkowiak, Tomasz Suliński (60 min) tomasz.sulinski@alcon.com

S4A. Komunikacja z trudnym pacjentem w gabinecie - Sylwia Kropacz-Sobkowiak, Tomasz Suliński (60 min) tomasz.sulinski@alcon.com

P3B. Lampa szczelinowa - jak widzieć dokładnie i zobaczyć więcej? - Wojciech Kida (60 min) WKida@coopervision.com 

S4B. Lampa szczelinowa - jak widzieć dokładnie i zobaczyć więcej? - Wojciech Kida (60 min) WKida@coopervision.com 

P3C. Wyznaczenie oka dominującego - Krzysztof Szopa (60 min) kszopa@its.jnj.com

S4C. Wyznaczenie oka dominującego - Krzysztof Szopa (60 min) kszopa@its.jnj.com 

P3D. Ocena przedniego odcinka oka przy pomocy barwników diagnostycznych - Jędrzej Kućko (60 min) Jedrzej.Kucko@bauschhealth.com

S4D. Ocena przedniego odcinka oka przy pomocy barwników diagnostycznych - Jędrzej Kućko (60 min) Jedrzej.Kucko@bauschhealth.com

S3B. Badanie  SOCT w codziennej praktyce optometrycznej - Robert Pająk, Krzysztof Borzym (60 min) m.konieczna@optopol.com.pl

Rozpoczęcie rejestracji na konferencję

Rejestracja na tegoroczną konferencję przebiegać będzie w 2 etapach:

Od 05.02.2019. rejestracja uczestników z ustaleniem wszelkich danych związanych z wykształceniem i ewentualną zniżką - podczas tego etapu uczestnicy otrzymują dane do logowania w aplikacji konferencyjnej.

Od 15.02.2019. możliwość wyboru dodatkowych max 3 warsztatów i dokonanie opłaty online - po zaksięgowaniu wpłaty uczestnicy otrzymują bilet w formie kodu QR (widoczny w aplikacji oraz w mailu potwierdzającym).

REJESTRACJA